امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 60915
تاریخ انتشار: ۳:۳۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
چاپ این نوشته
Share
مدیر جهاد کشاورزی نطنز خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: عملیات کاشت از اواخر شهریور ماه با دستگاه خطی کار و به صورت کاملا مکانیزه و با نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی در مزرعه خیر آباد بادرود صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران از پایان عملیات کاشت محصول کلزا در سطح ۷ هکتار از مزارع منطقه بادرود خبر داد.

عبدالرضا مهدی بادی افزود: عملیات کاشت از اواخر شهریور ماه با دستگاه خطی کار و به صورت کاملا مکانیزه و با نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی در مزرعه خیر آباد بادرود صورت گرفت.

وی با بیان این که میزان بذر کاشته شده برای هر هکتار هشت کیلو گرم و از رقم اکاپی بوده است، تصریح کرد: با رسید گی خوب در مراحل داشت و برداشت، انتظار می رود حدود ۱۵ تن دانه روغنی کلزا از این مزرعه برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز تصریح کرد: دانه کلزا یکی از محصولات مهم دانه روغنی در جهان است که با توجه به وجود ۴۴ درصد روغن موجود در دانه آن، سرشار از امگا ۳ است.

وی گفت: دولت برای تامین بخشی از روغن نباتی کشور در سال جاری اقدام به خرید تضمینی دانه کلزا به قیمت هر کیلو ۳۰ هزار ریال می کند.

مهدی بادی همچنین از آغاز برداشت گلابی در باغ های نطنز خبر داد و افزود: پیش بینی می شود از سطح ۱۰۲ هکتار از باغ های گلابی نطنز بالغ بر دو هزار تن محصول برداشت شود که از این مقدار ۳۰ درصد درجه یک  و مابقی درجه  دو و درجه سه است.

وی خاطر نشان کرد:  محصول گلابی بعد از برداشت و پس از گذراندن دوره فیزیولوژی در انبارهای سنتی، راهی بازارهای شهرستان، استان و خارج از استان می شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها