امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 60778
تاریخ انتشار: ۳:۱۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
چاپ این نوشته
Share
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی نطنز از آغاز برداشت محصول پسته در مزارع بادرود خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود سه هزار تن پسته از نوع اکبری، کله قوچی و احمد آقایی برداشت شود که باتوجه به ارگانیک بودن محصول بیش از ٧٠ درصد از آن به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به خطر جدی کمبود آب در سطح شهرستان نطنز، اظهار کرد: بخش امامزاده در کنار کویر مرکزی یکی از قطب های کشاورزی در استان به حساب می آید که در سال های گذشته کشت محصولات پر آب، سطح آب در سفره های زیر زمینی را کاهش داده است.

عبدالرضا مهدی بادی با بیان این که در چند سال اخیر ترغیب کشاورزان به کشت گیاهان کم آب یکی از سیاست های اصلی جهاد کشاورزی نطنز بوده است، افزود:  به همت کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی نطنز، مرکز خدمات کشاورزی بادرود و همچنین کارشناسان شرکت‌ های زراعی کلاس‌ های آموزشی متنوعی برای تشویق کشاورزان برای کشت محصولات کم آب در این سال ها برگزار شده است.

وی تصریح کرد: سطح زیر کشت پسته در چهار سال اخیر در شهرستان از ۳۰۰ هکتار به بیش از یک هزار هکتار رسیده است و از آنجایی که این محصول کم آب و با صرفه است جایگزین خوبی برای محصولات پر آب شده و کشت آن با استقبال کشاورزان و به خصوص کشاورزان بادرودی روبرو شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز اضافه کرد: سطح کاشت این میوه کم مصرف آبی در بخش امامزاده به حدود یک هزار هکتار رسیده که از این مقدار حدود ۵۰۰ هکتار آن به مرحله تولید رسیده است.

مهدی بادی از آغاز برداشت محصول پسته در مزارع بادرود خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود سه هزار تن پسته از نوع اکبری، کله قوچی و احمد آقایی برداشت شود که باتوجه به ارگانیک بودن محصول بیش از ٧٠ درصد از آن به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: دو ترمینال پوست کنی، خشک کنی و فراوری محصول در منطقه وجود دارد و در مدت یک ماه برداشت  این محصول پسته حدود ۷۰۰ نفر مشغول کار می‌شوند که بیشتر آن ها نیروهای بومی از بخش امامزاده هستند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها