امروز: شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 60608
تاریخ انتشار: ۱:۱۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۴
چاپ این نوشته
Share
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نطنز مطرح کرد؛

رئیس اداره تبلیغات نطنز قانونگذاری در غرب برای جرایم های مختلف را دارای نواقصی دانست و افزود: اهمیت ندادن به گناهان و نیندیشیدن چاره برای دور کردن افراد از آن ها برای حفظ جامعه از جمله مهم ترین نواقص قانون در غرب است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نطنز ظهر امروز در جمع عزادارن حسینی در حسینیه مرکز شهر نطنز اظهار کرد: دروغ، حسد، تکبر، حرص، تهمت، افترا و ریا بدترین نوع گناه هستند و تاکید اسلام بر نهی این گناهان ناشی از تفکر دقیق دین خدا در حفظ بنیان اجتماع است.

حجت الاسلام ابوالفضل مجیدی تبار قانونگذاری در غرب برای جرایم های مختلف را دارای نواقصی دانست و افزود: اهمیت ندادن به گناهان و نیندیشیدن چاره برای دور کردن افراد از آن ها برای حفظ جامعه از جمله مهم ترین نواقص قانون در غرب است.

وی تصریح کرد: برخلاف وضع قانون برای جرایم در غرب، دین مبین اسلام با تدبیر خود انسان ها را متوجه حساب و کتاب روز قیامت  آن هم در صورت ارتکاب گناهان کرده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نطنز دروغ را از جمله بدترین نوع گناهی دانست که می تواند ریشه و اساس ارتکاب به انواع دیگر معاصی نیز باشد و چه بسا که برای ارتکاب جرمی انسان نخست مجبور به دروغگویی می شود.

حجت الاسلام مجیدی تبار نفی دروغ در احادیث پیامبر اسلام (ص) و ائمه علیهم السلام را نیز متذکر شد و بیان کرد: پیامبر راه تقرب به خدا را در پاسخ سوال یکی از مؤمنان در پرهیز از دروغ عنوان کرده اند و امام باقر (ع) نیز دروغ را در ردیف بدترین گناهان همچون شرب خمر و حتی بدتر می دانند.

وی در ادامه با اشاره به قصص قرآن و به خصوص نقش حرص، حسد و تکبر در زندگی آدمی پرداخت و افزود: حرص در انجام گناه توسط حضرت آدم و رانده شدن او از بهشت و همچنین تکبر در رانده شدن شیطان از سوی خداوند و همچنین حسد عامل تفرقه فرزندان آدم و کشته شدن هابیل، دخیل بوده است.

سخنران دهه محرم حسینیه مرکز شهر نطنز به حساسیت اسلام درباره تفکرهای مومنان نیز اشاره کرد و گفت: اسلام تا آنجا به گناه اهمیت داده که حتی فکر گناه را مجاز نمی داند و آن را به عمل به گناه تعبیر می کند و مومنان را به شدت از هر نوع نیت انجام گناه بازداشته است.

وی خاطر نشان کرد: تفکر گناه باعث نیل آدمی به گناه و تیره شدن قلب انسان می شود تا آنجا که گاه قتل یک انسان از فکر به آن نشات می گیرد و اسلام معتقد است کسانی ملکوتی می شوند که حتی فکر انجام گناه را هم نکرده اند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها