امروز: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 59378
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۹
چاپ این نوشته
Share
آزمونی بزرگ برای شورای پنجم شهر؛

عده ای در وهم پیروزی در انتخابات به سر می برند و خود را بخشی از نظم مستقر در شهر قلمداد کرده و می گویند شهردار قبلی آنچه می نماید نیست و نباید باشد و در اندیشه این هستند که در باغشهر تاریخی نطنز را باز کرده و شهردار را بیرون کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز می گویند اگر دیدید کسی در مورد خیلی از موضوعات عکس‌العمل ندارد و بی‌تفاوت است این بی تفاوتی ناشی از ناتوانی وی نیست بلکه رقابت با بعضی‌ ها برای اثبات توانایی‌ها را توهین به گذشته و تمام آن چه انجام داده است فرض می کند و اگر مسئولانه و بدون قصد و غرض به این موضوع که قابلیت کلیت بخشی به قاطبه مشکلات در ابعاد گوناگون را دارد نگاه کنیم می بینیم دقیقا درست است.

سخن بالا کلی بود و شاید در مصداق و البته در لحظه نشود آن را با درک خود سنخیت داد و باید موضوع برایت پیش بیاید تا بدانی که آنچه قرار است برایش تعریف کنی و یا نقد بتراشی ارزش قلم زدن و یا پرداختن دارد یا ندارد.

اگر کار درست و فعالیت قوی باشد به طور حتم مورد توجه قرار می گیرد و آن هایی که قرار است در سایه این قانون مداری چیزی نصیبشان نشود هرچه هم بگویند و تو دم نزنی بازهم حمایت حداکثری را داری، در این جا به نقش خدا و پیغمبر هم کاری نداریم که چه امر، چه نهی و چه مباح کرده اند و نعوذ بالله در مقام طرد احادیث و آیات نیسته، نبوده و جانماز هم آب نمی کشیم چرا که معتقدیم آن کس که بخواهد نبیند به طور حتم پشت سر خدا هم حرف می زند.

موضوعی که مورد بحث داغ این روزهای فضای مجازی در شهر نطنز قرار گرفته تعیین شهردار جدید از طرف شورای شهر پنجم است و البته نگرانی هایی که عده ای برای احتمال ابقای شهردار فعلی بروز می دهند، موضوعی که تصمیم درست در مورد آن می تواند شورای اسلامی را در این چهار سال مورد تمجید و یا حتی تقبیح مردم قرار دهد.

عده ای در وهم پیروزی در انتخابات به سر می برند و خود را بخشی از نظم مستقر در شهر قلمداد کرده و می گویند شهردار قبلی آنچه می نماید نیست و نباید باشد و در اندیشه این هستند که در باغشهر تاریخی نطنز را باز کرده و شهردار را بیرون کنند و آن که مردم در سایه تفکر آن ها دوست دارند بر مسند شهرداری شهر بگمارند در صورتی که مردم نه تمایل به سیاسی بازی دارند و نه حرکت آن ها برای پیروزی تفکر خاصی بوده است بلکه آن ها فقط و فقط پیشرفت می خواهند و بس.

آنچه نظر سنجی ها می گوید این است که شهردار برای مردم کار کرده و صدای نارسایی ها را برخلاف تمام کمی ها و کاستی هایی که در  کل کشور، شهرداری ها را درگیر خود کرده است، لبیک گفته و تاجایی که مردم می گویند اقدامش توانسته پاسخ قانعی به سائلان عرصه خدمات شهری بدهد.

بعضی هم به اقدامات فرهنگی وسیع شهرداری که حتی در کشور نیز صدا کرده خرده می گیرند و می گویند شهرداری وظیفه ندارد در این مورد ورود و هزینه کند، این ها پارسال ادعای خرج های نجومی شهرداری داشتند ولی وقتی تیرشان به سنگ و ادعاشان باطل شد امسال نفی وظیفه می کنند که چرا شهرداری باید به این مقوله ورود کند.

این هایی که تجربه حضور در فضای مجازی، آن هم نه در حوزه تولید بلکه در نقش یک کپی کار حرفه ای از رسانه های مورد اقبال خود نشان داده، در موقع ظهورِ تقطیع شده ی خود در زمان اخذ تصمیمات آینده ساز ایستاده می رقصند ولی نمازشان را نشسته می خوانند به طور حتم دو هدف بیشتر ندارند یا به فرهنگ فحش می دهند تا شهردار را بزنند یا از آن چه به واسطه فرهنگ رخ نمایانده را به نوعی از قالب تهی کرده و به مردم پوچ بودن آن را القا کنند.

آنچه مجموعه شهرداری نطنز هم در قالب طرح های عمرانی از آن یاد می کند نیز چیزی نیست که به مانند فرهنگ نشود به طور ملموس در برابر دیدگان مردم قرار داد و در این جا واقعا شهرداری و شورای اسلامی آنچه را می نمایاند، در فضای حقیقی و واقعی وجود دارد و جای بحث نیست.

به نظر نگارنده مردم یا باید شورای شهر را در جریان آن چه باید بشود قرار دهند و یا اگر شهردار و فعالیتش که بر طبق آمارها مورد قبول واقع شده ولی زمینه حمایت برای ابقایش وجود ندارد!! را بگذارند برود تا بیش از این مورد تخریب واقع نشود و اقدامات فعلی اش نیز در آینده تحت تاثیر جو سازی ها قرار نگرفته و کان لم یکن تلقی نشود.

نتیجه این که اعضای شورای شهر به طور حتم بر این نکته واقفند که شهردار فعلی بماند و یا برود آن چه مهم خواهد بود نگاه نتیجه محور مردم در چهار سال آینده است و اگر شهردار آتی قوی تر از لاحق نباشد نگاه مردم نیز تغییر خواهد کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها