امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: 58930
تاریخ انتشار: ۱:۰۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
چاپ این نوشته
Share
مدیر کل آموزش بنیاد سعدی خبر داد:

نجار گفت: امروزه در ۲۰۰ دانشگاه در دنیا کرسی زبان و ادبیات فارسی وجود دارد و دانشجویان شرق‌ شناسی از سال سوم به بعد باید زبان دیگری هم انتخاب کنند که این زبان‌ها شامل فارسی، عبری و عربی است و در این راه رژیم صهیونیستی و عربستان تلاش می‌کنند زبان‌ های عبری و عربی را ترویج کنند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز با هماهنگی بنیاد سعدی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، فرمانداری نطنز و شورا و دهیاری روستای تاریخی ابیانه شامگاه دوشنبه ۱۲۴ نفر از فارسی آموزان از ۴۴ کشور جهان از روستای تاریخی ابیانه بازدید کردند.

مدیر کل آموزش بنیاد سعدی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: بنیاد سعدی به مانند سال‌ های گذشته، در تابستان امسال نیز دوره دانش‌ افزایی زبان فارسی را با حضور  ۱۲۴ فارسی آموز و استاد زبان فارسی از کشورهای مختلف جهان، در تهران برگزار و نیز یک اردوی سه‌ روزه را برای آن ها در شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، اصفهان و نطنز برگزار کرد.

اکبر نجار با بیان این که بنیاد سعدی یکی از بنیاد هایی است که به غیر فارسی‌ زبانان، زبان فارسی آموزش می‌دهد، افزود: این آموزش در گذشته بر عهده وزارت ارشاد بود و بعد از مصوبه  شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۲، بنیاد سعدی این کار را به شکل تخصصی برعهده گرفت و آن را شروع کرد.

وی تصریح کرد: از سال ۹۲ تا کنون کتابچه هایی با موضوع آموزشی تهیه و دوره‌ های مختلفی نیز برای این افراد برگزار شد تا پس از ایجاد یک علاقه‌ مندی به کشور در این افراد، تمایل آن ها به فراگیری زبان فارسی نیز بیشتر شده و به این رشته روی آورند.

مدیر کل آموزش بنیاد سعدی بیان کرد: امروزه در ۲۰۰ دانشگاه در دنیا کرسی زبان و ادبیات فارسی وجود دارد و دانشجویان شرق‌ شناسی از سال سوم به بعد باید زبان دیگری هم انتخاب کنند که این زبان‌ها شامل فارسی، عبری و عربی است و در این راه رژیم صهیونیستی و عربستان تلاش می‌کنند زبان‌ های عبری و عربی را ترویج کنند.

وی خاطر نشان کرد: ماباید از همه ظرفیت ها برای فراگیری غیر فارسی زبانان استفاده کرده تا کشورهای دیگر نتوانند زبان خود را که پیشینه ای ندارد ترویج داده و بر زبان فارسی پیشی بگیرند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز با بیان این که هدف این بازدید آشنایی فارسی آموزان با فرهنگ و تاریخ روستای تاریخی ابیانه بود، اظهار کرد: بازدید از مساجد مختلف، حسینیه‌ ها، حسینیه‌ های جایگاه نخل، آتشکده هارپارک، آب‌ انبار، محله های مختلف و همچنین بازدید از مسجد جامع این روستای تاریخی از جمله برنامه های حضور این افراد در مدت حضورشان در ابیانه بود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها