امروز: پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: 58564
تاریخ انتشار: ۱:۲۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
چاپ این نوشته
Share
در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی نطنز مطرح شد؛

فرماندار گفت: احیای این قنوات یکی از ضروریات مهم شهرستان است و به همین منظور با پیگیری مرتضی صفاری نماینده مردم شهرستان مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات شهرستان تخصیص یافت و بزودی عملیات لایروبی آن ها آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز فرماندار نطنز صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور مسئولان در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به عنوان شعار سال در دستور کار ادارات و نهادهای شهرستان قرار گرفته و این دستگاه ها باید به صورت جدی از تمام ظرفیت های موجود برای رونق تولید در منطقه استفاده کنند.

یوسف حسنی اشتغال و صادرات محصولات شهرستان را دو هدف مهم برای حرکت در مسیر رونق تولید در عنوان کرد و افزود: شهرستان نطنز و به خصوص شهر بادرود به قطب کشاورزی در استان تبدیل شده است و باید با استفاده از ظرفیت کشاورزی در شهرستان بر پایه تغییر الگوی کشت و تولید گیاهان دارویی و کم آب، زمینه رشد اقتصادی را فراهم کرد.

وی با بیان این که حدود ۶۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی شهرستان به سیستم آبیاری کم فشار مجهز شده است، بیان کرد:  ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوضِ دولتی به کشاورزان برای اجرای این سیستم پرداخت شده است.

فرماندار نطنز در ادامه تشریح اقدام های صورت گرفته برای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان، احیای قنوات را یکی از مصادیق مهم اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: احیای این قنوات یکی از ضروریات مهم شهرستان است و به همین منظور با پیگیری مرتضی صفاری نماینده مردم شهرستان مبلغ دو میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات شهرستان تخصیص یافت و بزودی عملیات لایروبی آن ها آغاز می شود.

خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات کشاورزی باز است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز اظهار کرد: برای تغییر الگوی کشت در شهرستان و به منظور توجه جدی به مبحث اقتصاد مقاومتی در بحث کشاورزی، این مدیریت کار آموزش برای کشت گیاهان دارویی، زعفران، بسته بندی، پرورش ماهی و پرورش دام را برای یک هزار و ۵۰۰ متقاضی برگزار کرده است.

عبدالرضا مهدی بادی افزود: جهاد کشاورزی نطنز ۳۰۰ پروانه صنفی برای ساماندهی کشاورزی و ۲۰۰ مجوز مشاغل خانگی مانند بسته بندی گیاهان و پروانه دامداری صادر شده است.

وی تصریح کرد: بالغ بر پنج میلیارد ریال برای خرید امکانات کشاورزی در سال گذشته به کشاورزان پرداخت شد و این تسهیلات صرف خرید تراکتور ،کمباین و دستگاه سم پاش شد.

مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات کشاورزی باز است و چنانچه متقاضی استفاده از این تسهیلات وجود داشته باشد، وی برای دریافت تسهیلات و خرید ادوات کشاورزی به بانک معرفی می شود.

وی خاطر نشان کرد: کاشت زعفران، گل محمدی، فلفل، زیره و نعنا در شهرستان نهادینه شده است و هم اکنون با کاشت آزمایشی گیاهانی مثل زنیان، قدومه شیرازی، کاسنی و شاتره در شهرستان، در صدد جایگزین کردن گیاهان فوق با گیاهان دیگر هستیم.

از طرق رود تا زنده رود در تاریخ ۲۷ام ، تیر ۱۳۹۶:

باسمه تعالی
برای قنوات خشکیده وکشاورزی وباغداری روبه اضمحلال شهر طرق رود چه برنامه ای دارند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها