امروز: شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 58462
تاریخ انتشار: ۲:۳۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
چاپ این نوشته
Share
امام جمعه بادرود:

حجت الاسلام قاسمی گفت: تحقق عدالت اجتماعی مقوله ای است که به تنهایی از عهده یک نهاد بر نمی آید و تمام دستگاه ها و ادارات باید بهزیستی را برای تحقق اهداف و به خصوص در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی یاری نمایند و آن را تنها نگذارند.


به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به این که از دیدگاه علم، وجدان اخلاقی همان نفس لوامه است، اظهار کرد: وجدان اخلاقی زیر بنای بسیاری از کارهای مردم است و در اهمیت آن همین بس که قرآن کریم نیز به آن قسم خورده است.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: نفس لوامه یا همان وجدان اخلاقی هیچگاه اشتباه نمی کند، رشوه پذیر نیست و پارتی بازی هم نمی کند و زر و زور هم در آن تاثیر پذیر نیست، برای همین است که کارهای خیر مربوط به همین وجدان بیدار می شود.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه هماهنگی بازسازی واقعه غدیر در دفتر امام جمعه، از اقشار مختلف مردم و مسئولان خواست تا به اجرای باشکوه این مراسم که در روز عید غدیر خم در این شهر برگزار می شود به هر نحوی که مطلوب است کمک نمایند تا مراسمی درخور جایگاه این اتفاق تاریخی و مهم در جهان اسلام، برگزار شود.

خطیب جمعه بادرود همچنین از عموم مردم مومن و ولایتمدار بخش امامزاده و به خصوص شهر بادرود خواست تا برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا و ترویج فرهنگ ایثار، فداکاری، شهادت، ایمان، اخلاص و ولایتمداری، فردا با حضوری پرشور در مراسم استقبال از پیکر پاک شهدای گمنام تازه تفحص شده هم یک بار دیگر با آرمان این گلگون کفنان تجدید پیمان و هم تلاش گران عرصه نفی شهید و شهادت را به مانند گذشته مایوس کنند.

وی ضمن تبریک آزاد سازی موصل عراق، این حرکت بزرگ را نتیجه همبستگی دولت و ملت عراق بر محور مرجعیت بزرگ شیعه در این کشور دانست و تاکید کرد: بدون شک دولت و ملت عراق و همچنین نیروهای نظامی و به خصوص نیروی بسیج مردمی حشدالشعبی هرگز تلاش های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به خصوص درایت سرلشکر فاسم سلیمانی را از یاد نمی برند و قدردان آن ها نیز خواهند بود کما این که این قدردانی نیز هم اکنون پررنگ است.

حجت الاسلام قاسمی با اشاره به افزایش بی سابقه دما و گرمای هوا در منطقه از مردم خواست تا با مدیریت مصرف برق و آب و همچنین پرهیز ار مصارف غیر ضرور در زمان های اوج مصرف، گامی بزرگ در صرفه جویی این نعمت های الهی بردارند تا در آینده مشکل بی توجهی به این مهم گریبان مردم را نگیرد.

وی تصریح کرد: ۲۳ تیرماه سالروز همبستگی ملی در دفاع از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و همچنین یادآور حضور مقتدرانه و با بصیرت ملت انقلابی در مقابل آشوبگران و فتنه گران در سال ۷۸ است و این روز باید برای همیشه گرامی داشته شود.

امام جمعه بادرود تاکید کرد: ۲۳ تیرماه سال ۷۸ اندیشه مکارانه طراحان فتنه به زباله دان تاریخ رفت و نشان داد فتنه همیشه با سد ملت روبرو و نابود می شود و طراحی هرچه قدر هم پیچیده باشد با سلاح بصیرت نابود می شود کما این که فتنه ۸۸ هم موید همین اقتدار خدشه ناپذیر است.

وی ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی و تبریک به همه فعالان عرصه خدمت به محرومان و اقشار کم درآمد و بی بضاعت، خاطر نشان کرد: بدون شک تحقق عدالت اجتماعی مقوله ای است که به تنهایی از عهده یک نهاد بر نمی آید و تمام دستگاه ها و ادارات باید بهزیستی را برای تحقق اهداف و به خصوص در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی یاری نمایند و آن را تنها نگذارند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها