امروز: پنج شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷
کد خبر: 58363
تاریخ انتشار: ۷:۰۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
چاپ این نوشته
Share
رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی نطنز

ستوانیکم کوثری گفت: یکی از مشکلات عمده ا ی که نسل جوان جامعه با آن سر و کار دارد خطرهای اعتیاد و گرایش به مواد مخدر است و وظیفه والدین، مربیان، اساتید و نهادهای اجتماعی و حمایتی برای آگاه ساختن مردم به مراتب سنگین تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز به همت کمیته امداد شهرستان نطنز و با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی شهرستان، عصر امروز کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و آشنایی مددجویان زیر پوشش این نهاد با این معضل اجتماعی در محل کمیته امداد نطنز برگزار شد.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی شهرستان نطنز در این کارگاه اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک آسیب بزرگ اجتماعی علاوه بر اینکه جوانان و خانواده های بسیاری را مورد هدف قرار داده سبب بروز ناهنجاری های اجتماعی و از هم پاشیدگی خانواده ها نیز شده است.

ستوانیکم علی کوثری با تاکید بر این که باید با اطلاع رسانی دقیق و آموزش های به موقع از شیوع این پدیده شوم در جامعه جلوگیری کرد، افزود: کارگاه های آموزشی برای پیشگیری از این آسیب بزرگ، علاقه مندان را با عوارض و خطرات انواع مواد مخدر مورد استفاده در جامعه آشنا و روش های پیشگیری و چگونگی مقابله با آن ها را به افراد یاد می دهد و از این رو نقش برگزاری این کارگاه ها در پیشگیری، نباید مورد غفلت واقع شود.

وی با بیان اینکه داشتن اطلاعات و آشنایی با مواد مخدر تاثیر زیادی در پیشگیری از اعتیاد و ناهنجاری های اجتماعی دارد، گفت: یکی از مشکلات عمده ا ی که نسل جوان جامعه با آن سر و کار دارد خطرهای اعتیاد و گرایش به مواد مخدر است و وظیفه والدین، مربیان، اساتید و نهادهای اجتماعی و حمایتی برای آگاه ساختن مردم به مراتب سنگین تر شده است.

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر نطنز تاکید کرد: مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی نیازمند عزم ملی و همگانی است و از آن جایی که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ترک اعتیاد نیز به‌ مراتب سخت‌ تر و پر هزینه‌ تر از پیشگیری از آن است و بروز ناهنجاری‌ های اجتماعی از قبیل سرقت و طلاق از پیامدهای عدم پیشگیری از این معضل بزرگ اجتماعی است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نطنز اظهار کرد: ضعف انسان ها در پایبندی به اصول اخلاقی، دینی و اعتقادی و همچنین دسترسی آسان به مواد مخدر، از جمله عوامل گرایش افراد به مصرف مواد مخدر است و در این میان مددجویان زیر پوشش این نهاد باید نسبت به دیگر اقشار جامعه نسبت به این موضوع حساس تر باشند.

محمد رضا مومی اردستانی افزود: خشونت خانگی، مشکلات تحصیلی، وجود افراد معتاد در خانه، جدایی و طلاق والدین، مشکلات روحی افراد، بی‌کفایتی در سرپرستی خانواده و آشفتگی در خانواده، مشکلات اقتصادی و شغلی نیز از دیگر عوامل مهم در گرایش افراد به سمت اعتیاد است.

۵۰ نفر از مددجویان و کارآموزان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نطنزدر این کارگاه حضور داشتند.

از طرق رود تا زنده رود در تاریخ ۲۰ام ، تیر ۱۳۹۶:

عوارض اعتیاد خانمان بر انداز، سرقت،نگرانی شدید خانواده ها ،طلاق ومسائل دیگر خانوادگی را هم در طرق به همراه دارد.
لطفاً مسوو لین وبزرگان بیشتر توجه نمایند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها