امروز: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 58340
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
چاپ این نوشته
Share
متخصص گیاهان دارویی

عامری گفت: گیاهان دارویی در نطنز می توانند به رونق گردشگری در منطقه کمک فراوانی نمایند، یکی از این راه‌ها ارتباط دادن تفریح و سیاحت مردمی با سلامتی و آشنایی آنها با سبک زندگی سنتی ایرانی است و نقش گیاهان دارویی در تحقق این مهم بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز یک متخصص گیاهان دارویی و از تولید کنندگان داروی بیماری پوستی صبح امروز در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: هر انسانی می تواند به عنوان یک گیاه شفا بخش عمل کند و همان طور که هر گیاهی اسانس خاص خود را دارد انسان ها هم از این نظر با گیاهان شباهت زیادی دارند.

سیمین دخت عامری با بیان این که امروز تغییر مسیر سلامت انسان به سمت گیاهان دارویی بیش از پیش احساس می شود. افزود: گیاهان محصولات زنجیره ای هستند که انسان و حیوان هم در زنجیره آن قرار می گیرند و از آن جا که تغذیه انسان از خاک، زمین و گیاهان است، باید این ارتباط تنگاتنگ همواره بین انسان و طبیعت وجود داشته باشد.

وی به ظرفیت شهر نطنز در حوزه تولید گیاهان دارویی اشاره کرد و گفت: گیاهان دارویی در نطنز می توانند به رونق گردشگری در منطقه کمک فراوانی کنند و برای تحقق این مهم ارتباط دادن تفریح و سیاحت مردمی با سلامتی و همچنین آشنایی آن ها با سبک زندگی سنتیِ ایرانی یک ضرورت انکار ناپذیر است.

این کارشناس گیاهان دارویی تصریح کرد: شهر نطنز از مکان هایی است که در حال پیشرفت و مستعد برای گردشگری مختلف است و با طبیعتی که دارد می تواند با تولید گیاهان دارویی، ایجاد کارگاه ها و کارخانه ها و همچنین تاسیس صنایع بسته بندی به رونق و اشتغال در منطقه کمک کند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره طبیعت گردی و طب سنتی در نطنز، خاطر نشان کرد: آب و هوا و منابع طبیعی در منطقه می تواند نطنز را به قطب گردشگری در کشور تبدیل کند و برای این کار همت و همکاری تمام مردم و مسئولان و همچنین نطنزی های مقیم دیگر نقاط کشور هم ضرورت دارد و باید برای تحقق این هدف وارد گود شوند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها