امروز: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 58337
تاریخ انتشار: ۹:۵۹ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
چاپ این نوشته
Share
تحولات منطقه؛

صدها نظامی سعودی طی شش‌ماهه نخست سال جدید میلادی توسط نیروهای یمنی کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز شبکه خبری «المسیره نت» یمن اعلام کرد، نیروهای ارتش یمن با کمک رزمندگان مقاومت «انصارالله» طی شش‌ماهه نخست سال جاری موفق شده‌اند صدها نظامی سعودی را در مناطق جنوبی عربستان و هم‌مرز با یمن، کشته و زخمی کنند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، بیش‌ترین تعداد تلفات نظامیان رژیم سعودی در مناطق جنوبی عربستان ازجمله «جیزان، عسیر و نجران» بوده است و بسیاری از تجهیزات نظامی توسط موشک‌های حرارتی نیروهای یمنی منهدم شده است.

به گفته منابع یمنی، نیروهای تک‌تیرانداز ارتش یمن و رزمندگان انصارالله تنها طی شش‌ماهه نخست موفق شده‌اند ۲۳۱ نظامی سعودی و ۶۳ مزدور وابسته به منصور هادی، رئیس‌جمهوری مستعفی یمن را به هلاکت برسانند و ده‌ها تن دیگر را زخمی کنند.

رسانه‌های یمن در خصوص جزئیات تلفات نظامیان رژیم سعودی و مزدوران وابسته به هادی اعلام کردند، نیروهای تک‌تیرانداز یمنی موفق شده‌اند ۱۴۶ نظامی سعودی را در استان جیزان، ۴۶ نظامی در نجران و ۳۹ نظامی دیگر را در عسیر واقع در جنوب عربستان سعودی به هلاکت برسانند.

رسانه‌های وابسته به رژیم سعودی نیز اعتراف کردند که تعداد زیادی از نظامیان درجه بالای این کشور در مناطق مرزی با یمن توسط تک‌تیراندازان یمنی به هلاکت رسیده‌اند.

به گزارش صاحب نیوز، نیروهای یمنی از ابتدای آغاز حمله ائتلاف عربی به رهبری رژیم سعودی علیه یمن، با حمله‌های گسترده خود موفق شدند بخش‌های زیادی از مناطق جنوبی عربستان را تحت کنترل خود دربیاورند و علاوه بر کشته و زخمی کردن ده‌ها نظامی رژیم سعودی، تجهیزات نظامی زیادی از آن‌ها را نیز منهدم کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها