امروز: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 56106
تاریخ انتشار: ۳:۰۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
چاپ این نوشته
Share
رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز

حجت الاسلام انصاری گفت: همه مسئولان مربوط به حوزه آموزشی باید از تمام ظرفیت ها استفاده کرده تا دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل بتوانند کسب و کاری تولیدی ایجاد کرده تا علاوه بر تولید کالاهای ایرانی، آمار بیکاری قشر تحصیل کرده را نیز در جامعه کاهش دهند.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز پیش از ظهر امروز در جمع رئیس، کارکنان و جمعی از دانشجویان این دانشگاه در محل موسسه علامه مجلسی نطنز با اشاره به نامگذاری سال به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، اظهار کرد: یکی از نقص های موجود در سیستم آموزشی کشور به خصوص در سیستم آموزش و پرورش و دانشگاه ها نبود رشته های تولیدی، صنعتی و کاربردی است.

حجت‌الاسلام ضیاء انصاری افزود: امیدواریم متولیان امر آموزش شعار سال را نصب العین خود قرار داده و با ایجاد رشته های دانشگاهی مرتبط با تولید و اشتغال، زمینه را برای ایجاد فضایی مناسب برای کسب و کار فارغ التحصیلان این رشته ها نیز فراهم کنند.

وی اضافه کرد: همه مسئولان مربوط به حوزه آموزشی باید از تمام ظرفیت ها استفاده کرده تا دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل بتوانند کسب و کاری تولیدی ایجاد کرده تا علاوه بر تولید کالاهای ایرانی، آمار بیکاری قشر تحصیل کرده را نیز در جامعه کاهش دهند.

رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نطنز تصریح کرد: توسعه رشته‌ های دانشگاهی باید متناسب با نیازهای واقعی جامعه باشد و اکنون که رشد و توسعه اقتصادی کشور باید در اولویت فعالیت های مسئولان قرار گیرد، برنامه ریزی های مدون و مناسب و به دنبال آن ایجاد و توسعه رشته‌های دانشگاهی مرتبط با حوزه تولید و اشتغال برای ارتقا و رشد اقتصادی جامعه یک ضرورت انکارناپذیر است.

وی بیان کرد: توجه ویژه به ظرفیت های بومی و ایجاد دانشکده و یا رشته های مرتبط به آن نیز یک موضوع مهمی است که باید به آن توجه شود و فعالیت هایی را که مسئولان شهرستان نطنز در این مسیر و آن هم با توجه به ظرفیت های کم نظیری که منطقه در ابعاد مختلف به خصوص در حوزه گردشگری و گیاهان دارویی دارد، آغاز کرده اند، راهگشا خواهد بود.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به ساخت آثار هنری و صنایع دستی دختران مقیم مرکز علامه مجلسی نطنز، خطاب به دانشجویان گفت: دختران مقیم مرکز با وجود نداشتن سایه پدر و مادر واقعی بر سر خود توانسته اند با تکیه بر روحیه اعتماد به نفس، چنین آثاری را خلق نمایند پس شما دانشجویان در شرایط امروزی جامعه که همه امکانات فراهم است هرگز ناامیدی را به خود راه ندهید و بدون شک اگر اراده کنید به هدف خود می رسید.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها