امروز: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر: 56030
تاریخ انتشار: ۲:۴۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۲۷
چاپ این نوشته
Share
مسئول کتابخانه عاملی بادرود:

صولتیان با اشاره به تاثیر منفی حضور بیش از حد مردم و جوانان در فضای مجازی بر امر کتابخوانی، گفت: فضای مجازی موجب کاهش مراجعات به کتابخانه و کتابخوانی می شود در حالی که هیچ چیز از جمله فضای مجازی جای مطالعه کتاب را نخواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز مسئول کتابخانه عاملی بادرود ظهر امروز در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: کتابخانه مرحوم حمید عاملی بادرود یکی از کتابخانه های فعال و ممتاز از نظر استقبال علاقه مندان به کتاب در سطح استان اصفهان به شمار می رود.

ذبیح الله صولتیان افزود: این کتابخانه حدود یک هزار و ۳۰۰ عضو فعال دارد و مسئولان آن همه روزه از ساعت هفت و نیم صبح تا هفت و نیم شب و در دو شیفت در خدمت جوانان و اعضا هستند.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی انجام شده در این مکان در دو سال اخیر، گفت: با حمایت حسنعلی محققی از خیران منطقه، ساختمان این کتابخانه که از سال ۱۳۶۰ تاسیس شده بود ترمیم و بازسازی شد و امکانات جدیدی در اختیار کتابخانه قرار گرفته است که مجموعه این عوامل کمک شایانی به استقبال مخاطبان کتاب در دو سال اخیر از کتابخاته عاملی کرده است.

مسئول کتابخانه عاملی بادرود تصریح کرد: این کتابخانه با زیر بنای حدود ۳۵۰ متر مربع با دو سالن مجزای مطالعه برای بانوان و آقایان، بخش ویژه کودک، بخش نشریات، بخش نوجوانان، بخش خبری و همچنین بخش مختص به نویسندگان بادرودی در خدمت مخاطبان خود است.

وی تعداد کتب مرتبط به نویسندگان خود بادرود را که با همت کتابخانه از نویسندگان یا خانواده های آن ها جمع آوری شده است را نزدیک به ۸۰ جلد کتاب از ۵۵ مولف عنوان کرد.

صولتیان با بیان این که مجموع منابع کتابخانه عاملی بادرود حدود ۱۷۰۰ منبع است، اضافه کرد:  یک بار در هفته برنامه قصه گویی برای کودکان توسط دو بانوی عضو کتابخانه انجام که با استقبال روبرو می شود.

مسئول کتابخانه عاملی بادرود با اشاره به تاثیر منفی حضور بیش از حد مردم و جوانان در فضای مجازی بر امر کتابخوانی، گفت: فضای مجازی موجب کاهش مراجعات به کتابخانه و کتابخوانی می شود در حالی که هیچ چیز از جمله فضای مجازی جای مطالعه کتاب را نخواهد گرفت.

وی بهبود فضاهای کتابخانه ای، اجرای طرح های تشویقی جوانان، نوجوانان و کودکان همچون اجرای مسابقات کتابخوانی، قصه گویی برای کودکان، توجه به زیبایی و فضای فیزیکی کتابخانه ها را از جمله عوامل موثر در جذب جوانان و نوجوانان و … به سمت کتابخانه ها عنوان کرد.

صولتیان با اشاره به پیشنهاد خود به اعضای شورای شهر نطنز در خصوص تاسیس کتابخانه مرکزی شهرستان، خاطر نشان کرد: شهر نطنز که از سال ۱۳۵۰ کتابخانه داشته است، فضای حال حاضر کتابخانه آن مناسب نیست و پیشنهاد می شود ساختمان مجزا از اداره ارشاد اسلامی و در هر محلی که شورا حمایت می کند، ساخته شود.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها