امروز: پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
کد خبر: 54676
تاریخ انتشار: ۳:۵۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
چاپ این نوشته
Share
در همایش مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نطنز مطرح شد

امام جمعه بادرود گفت: به طور حتم جوانی که مسجدی شد و به کارهای فرهنگی و دینی روی آورد دیگر هیچ سلاحی نمی تواند وی را در جنگ نرم از پای درآورد و به طور کلی نیز وی را از انواع آسیب های اجتماعی در جامعه مصون می دارد.

به گزارش پایگاه خبری آوای نطنز امام جمعه بادرود ظهر امروز در همایش مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان نطنز که در امام زاده سید محمد سرشک برگزار شد بر نقش مؤثر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در تبیین و اجرای اصول اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و از مدیران و اعضای کانون ها خواست تا برای حمایت از تولید ملی، فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جامعه گسترش دهند.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی افزود: امروزه دشمنان نظام و انقلاب به شدت در فضای مجازی در تلاش هستند تا قلب، جان و ذهن جوانان را تسخیر کرده تا بدین ترتیب جوانانی که ظرفیت آینده سازی برای این مرز و بوم را دارند از راه حق منحرف کرده و برای تحقق اهداف خود آماده کنند.

وی از مسئولان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خواست تا از این ظرفیت بزرگ فرهنگی در جامعه استفاده کرده و نقشه های دشمنان در مورد جوانان را خنثی و این قشر بزرگ جامعه را عاشق مسجد، دین و اسلام نمایند.

امام‌جمعه بادرود تصریح کرد: فلسفه وجودی کانون‌ها همین است که دین را به زبان ساده به همه تفهیم و معرفی کنند، کانون‌های فرهنگی و هنری موظف‌اند با تعامل بسیار خوبی که با امام جماعت دارند، زمینه برای تفهیم دین برای نوجوانان و جوانانی را که وارد مسجد می‌شوند فراهم کنند.

وی اضافه کرد: به طور حتم جوانی که مسجدی شد و به کارهای فرهنگی و دینی روی آورد دیگر هیچ سلاحی نمی تواند وی را در جنگ نرم از پای درآورد و به طور کلی نیز وی را از انواع آسیب های اجتماعی در جامعه مصون می دارد.

حجت الاسلام قاسمی اضافه کرد: بسیاری از کارها از صدر اسلام گرفته تا قبل از انقلاب و در طول عمر با برکت انقلاب، در مسجد پایه ریزی شده است و امروز نیز اجرای بسیاری از تصمیم های بزرگ نیز با شور و مشورت در این مکان مقدس آغاز می شود.

وی خاطر نشان کرد: تعامل با امام جماعت، پایگاه‌ های بسیج و هیئت‌ امنای مساجد می‌تواند فضای خوبی را در جامعه ایجاد کرده و برنامه های تاثیر گزاری نیز می تواند از قِبل این تعامل و همکاری ایجاد شود، پس باید از این ظرفیت بزرگ در جامعه استفاده کرد.

۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان نطنز فعال هستند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز با بیان این که ۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان نطنز فعال هستند، اظهار کرد: امروز شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی با سرعت در حال حرکت و پیشروی هستند و ما نیز برای کمک به کانون ها به منظور عقب نماندن از این حرکت می توانیم با ارائه خدمات رایگان اینترنت در مساجد، زمینه را بر جذب جوانان، آموزش‌های لازم در خصوص احکام و مسائل دینی و پاسخگویی به شبهات مطرح‌ شده از طریق فضای مجازی فراهم کنیم.

علی مشربی افزود: مسجد بهترین مکان برای اجتماع افراد در جامعه اسلامی است که می‌توان از آن به منظور حفظ اعتلا و ارتقای فرهنگ ناب اسلام محمدی (ص) و همچنین پیشبرد اهداف اسلامی بهره گرفت.

وی با اشاره به ۱۸ اسفند سالروز تاسیس کانون فرهنگی و هنری مساجد، بیان کرد: ۲۴ سال پیش یعنی در سال ۱۳۷۱ نهادی مردمی به نام کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پایه‌گذاری شد که مأموریت آن جذب جوانان و نوجوانان انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری، مذهبی و اسلامی بوده است و امروز تعداد این کانون ها از مرز ۲۳ هزار گذشته است.

رئیس اداره ارشاد نطنز اضافه کرد: این کانون ها یکی از وسیع‌ ترین و مؤثرترین مراکز فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی به شمار می‌رود که تاکنون مامن صدها هزار نوجوان و جوان علاقه‌ مند و مستعد بوده است، جوانانی که دشمن هر لحظه برای تخریب افکار و ایمان آن ها در حال نقشه کشیدن است.

وی تاکید کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز نیز همت ویژه‌ای را در راه ارتقای سطح کمی و کیفی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد شهرستان نطنز گمارده است و این ۵۰ کانون فعال در شهرستان نطنز در طول سال و در اکثریت برنامه‌ های ملی و مذهبی برنامه‌ های متنوعی را اجرا می کنند.

مشربی تصریح کرد: دو مقوله اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی اسلامی از موضوعاتی بوده اند که همواره مورد توجه کانون ها در شهرستان قرار داشته است و برای تبیین اهداف این دو موضوع تا کنون برنامه های مختلفی را با حضور سخنرانان برجسته کشور اجرا کرده اند.

وی از مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان خواست تا با گشاده رویی افراد و به خصوص جوانانی که وارد مسجد می شوند را جذب کرده و با واگذاری مسئولیت در کانون به آن ها از ظرفیت های بالای آن ها استفاده کنند.

70 20 30 40 50 60

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها