امروز: چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
کد خبر: 50124
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۸
چاپ این نوشته
Share
به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر نطنز؛

با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر نطنز چهاردهمین نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری ایران با حضور سید محسن تجویدی شهردار نطنز، معاونت اجرایی موزه، معاون فرماندار شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر نطنز، مسئولین شهرستانی و دانش آموزان در فرهنگسرای کوثر شهرداری نطنز طی آئینی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری “آوای نطنز” به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر نطنز چهاردهمین نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری ایران با حضور سید محسن تجویدی شهردار نطنز، معاونت اجرایی موزه، معاون فرماندار شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر نطنز، مسئولین شهرستانی و دانش آموزان در فرهنگسرای کوثر شهرداری نطنز طی آئینی افتتاح شد.

در این مراسم صالح فرامرزی سرپرست نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری ایران اظهار داشت: نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری ایران در دو بخش ایران قدیم و علوم نوین فعالیت می کند.

وی افزود: در بخش علوم و فناوری های قدیمی ایران ،چند مجموعه مانند الکتریسیته و باطری، ترازهای محمد کرجی که در مورد نقشه برداری و ریاضی ، طرح های بازسازی شده کتاب الحیل ، گرانکش های بازسازی شده از کتاب معیار العقول و ستاره شناسی قدیم است ،بیشترین آثاری که در بخش ستاره شناسی قدیم ارائه شده مربوط به آثار بازسازی شده از ابزارهای نجومی رصدخانه مراغه در قرن هفتم هجری بوده و در بخش علوم نوین نیز بیشتر آثار مربوط به علم فیزیک و مباحث پایه ای آن می باشد.

سرپرست نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری ایران تصریح کرد: ویژگی اصلی این نمایشگاه تعاملی بودن است ومباحث تئوری تبدیل به عملی می شود و تمامی بازدیدکننده ها می توانند آثار را لمس کنند.

وی اضافه کرد: یکی از ضعف‌های آموزشی در سطح کشور آموزش تئوری است که این نمایشگاه کمک می کند یادگیری علوم و فناوری راحت تر و با لذت بیشتر صورت بگیرد. نمایشگاه های تعاملی یکی از مناسب ترین شیوه های آموزشی در دنیاست و با این روش یادگیر ی عمیق تر می شود.

وی ادامه داد: حضور خانواده ها به عنوان اولین رکن آموزشی جامعه درچنین نمایشگاه هایی کمک تاثیر گذاری به ارتقاء آموزش و یادگیری در خانواده می کند و آنها را با شیوه های آموزش علمی و عملی آشنا می کند. اهداف کلی برپایی نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری در سطح کشور در دسترس قرار دادن آثار جهت آموزش و یادگیری علوم مختلف برای تمام اقشار جامعه می باشد .

فرامرزی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با حمایت های مناسب شهردار و رییس شورای شهر این نمایشگاه به شکل مناسبی در شهر نطنز برپا شد که جا دارد از سید محسن تجویدی شهردار نطنز و عباس کوچه فاره رئیس شورای اسلامی شهر به خاطر حمایت های همه جانبه آنها تقدیر و تشکر نمایم که از چنین رویداد فرهنگی و علمی حمایت نمودند.

وی افزود: فعالیت های شهرداری ها تنها به اقدامات عمرانی مربوط نمی شود بلکه بایستی فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی شهری را نیز در اقدامات اصلی خویش قرار دهند و با توجه به اینکه شهر را به خوبی می شناسند و امکانات بیشتری دارند می توانند اینگونه برنامه ها را به شکل درستی برگزار نمایند.

سرپرست نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری تأکید کرد: یکی دیگر از اهداف این نمایشگاه بکارگیری نیروهای داوطلب در همان شهر است که قبل از شروع نمایشگاه آموزش های لازم به آنها داده شده و در طول نمایشگاه از آنها به عنوان همیار نمایشگاه جهت توضیح و راهنمایی آثار کمک گرفته می شود .

وی اضافه کرد: در کنار نمایشگاه بخش فروش محصولات فرهنگی ، کیت های آموزشی ،کتابها و لوح های فشرده با محتوای آموزشی دایر است که به مباحث آموزشی نیز کمک می کند.

وی در پایان ادامه داد: امیدواریم نمایشگاه سیار موزه ملی علوم و فناوری با استقبال گسترده از طرف شهروندان نطنزی روبرو شده و بتوانیم تاثیر بسزایی در ارتقاء دانش داشته باشیم.

سید محسن تجویدی شهردار نطنز با تشکر از زحمات کارکنان موزه سیار علوم و فناوری ایران که در برپایی این نمایشگاه با شهرداری نطنز همکاری نمودند، اظهار داشت: امیدواریم برپایی نمایشگاه علوم و فناوری و این حرکت علمی و فرهنگی بتواند در راه پیشبرد اهداف علمی این موزه و بالندگی بیشتر دانش آموزان، دانشجویان و جامعه علمی شهرستان نطنز موثر باشد.

وی افزود: این نمایشگاه آنچه را که دانش آموزان و دانشجویان در کتب درسی و در تاریخ علم دیده و یا شنیده اند را به صورت عملی در مدت ۵ روز به نمایش می گذارد و می تواند آموخته های آنها را تقویت کند.

شهردار نطنز ضمن تقدیر و تشکر از شورای اسلامی شهر نطنز  که بانی برپایی نمایشگاه شدند تصریح کرد: آموزش و پرورش شهرستان نطنز با برنامه ریزی های صورت گرفته می تواند دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف را برای مشاهده نمایشگاه به سالن ورزشی کرکس و جنگ های علمی به فرهنگسرای کوثر اعزام کند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها