امروز: پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر: 38801
تاریخ انتشار: ۸:۲۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
چاپ این نوشته
Share
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز خبر داد

شست خبری سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز عصر امروز با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل اداره برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری “نطنزنا” نشست خبری سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز عصر امروز با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل اداره برگزار شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز در این نشست ضمن تشریح اقدامات این اداره در سال جاری اظهار کرد: در این اداره بخش های مرتع داری، جنگل، آبخیزداری، مهندسی، حفاظت، آموزش و روابط عمومی فعال است.

سعید زمانی افزود: در بخش آبخیز داری دو پروژه اجرا شد که یکی از آن ها اجرای سد اصلاحی گابیون با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات استانی و در جهت اصلاح پروفیل طولی آبراهه و جلوگیری از فرسایش و حفاظت خاک بوده است.

سعید زمانی اجرای پروژه بیولوژیک با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیون ریال و در وسعت ۴۰ هکتار در سرآسیاب بادرود را از دیگر پروژه اجرا شده در حوزه آبخیز داری عنوان کرد.

وی ادامه داد: در بخش جنگل نیز دو پروژه ذخیره گاه جنگلی لامیدک لافراخه و گله پاره اجرا شده است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز جنگل کاری در سطح ۵ هکتار از زمین های سرآسیاب و در کنار اتوبان، ۸۰ هکتار با مشارکت کمیته معادن در اوره، واکاری در سطح ۲۴۰ هکتار در منطقه اوره و ۸۰ هکتار جنگل کاری در منطقه لایار را از اقدامات بخش جنگل، در سال ۹۴ عنوان کرد.

وی ۱۷ هکتار کپه کاری در مراتع بیدهند با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیون ریال و با مشارکت تعاونی کشاورزی و ۳۰ هکتار کپه کاری در طرح مرتع داری حمیدیه با اعتبار بهره بردار را از فعالیت های بخش مرتع داری اداره منابع طبیعی نطنز برشمرد.

زمانی ادامه داد: ۹۱۶ بهره بردار در سطح شهرستان با ۵۰ هزار واحد دامی سبک وجود دارند که هرساله پروانه های آنان تمدید می شود و این اداره هرساله در زمان های کوچ ییلاقی و قشلاقی کوچ ها را کنترل می کند.

وی با بیان اینکه ۸۰ هزار هکتار بیابان در سطح شهرستان وجود دارد گفت: ۲۵ هزار هکتار از مجموع ۸۰ هزار هکتار تاغ کاری شده است و این مقدار برای شهرستان کویری اهمیت بسیار بالایی دارد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز تصریح کرد: اگر تاغ زار ها وجود نداشت توسعه شهرها و روستاها و کشاورزی در روستاها امکان پذیر نبود و این اداره هرساله طرح های مختلفی را برای حفظ این ۲۵ هزار هکتار از تاغ زارها اجرا می کند.

وی مبارزه با موش در سطح ۴۰۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون و جنگل دست کاشت در سطح ۲۰۰ هکتار با اعتباری بالغ بر ۸۴ میلیون ریال را از دیگر فعالیت های این اداره در بخش بیابان عنوان نمود.

سعید زمان با بیان اینکه حفاظت یکی از مهم ترین فعالیت اداره منابع طبیعی است گفت: یگان حفاظت این اداره با ۴ نیرو و همکاری یک شرکت دیگر در کنار محافظان افتخاری و شوراها و دهیاری های روستاها کار حفاظت را در سطح شهرستان برعهده دارد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴ تا کنون ۳۸ پرونده قضایی در رابطه با حفاظت تشکیل شده است خاطرنشان کرد: در بحث قاچاق چوب ۱۰ نفر دستگیر و ۷ کامیون توقیف شده است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نطنز تاکید کرد: گیاهان دارویی از جمله سرمایه‌های این شهرستان هستند و این منطقه پتانسیل بالایی در کشت گیاهان دارویی دارد.

وی در پایان با تقدیر از همکاری مسئولان با این اداره بیان داشت: مردم می توانند با تماس با کد امداد به شماره ۱۵۰۴ تخلفات مربوط را برای پیگیری به این اداره اطلاع دهند.

654 123 321

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها